Światowy Dzień Walki z Depresją

Dziś – 23 lutego – obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. 🧠

WHO szacuje, iż obecnie na depresję choruje ok. 280 mln ludzi, a do 2030r. depresja może stać się najczęściej występującą chorobą na świecie. Działania podejmowane w ramach Światowego Dnia Walki z Depresją mają na celu dostarczenie wiedzy o depresji, zmniejszenia stygmatyzacji społecznej związanej z tą chorobą, a także propagowanie otwartej i akceptującej postawy wobec osób chorujących. 🫂

Z okazji tego dnia w starszych klasach – VII i VIII – podczas zajęć psychoedukacyjnych z psychologiem przedstawiono zagadnienia związane z depresją – jakie są jej objawy, gdzie osoby chorujące mogą szukać wsparcia oraz jak można je wspierać w codziennych rozmowach. 🗣

Poniżej infografika rozpowszechniana w ramach kampanii “Dobrze, że jesteś”. Zachęcamy do zapoznania się! 🙂