Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

Szanowni Rodzice,

– porozmawiajcie z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

– nie posyłajcie dzieci przeziębionych i chorych do szkoły;

– jeśli nie mieliście Państwo lub dzieci kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

– jeżeli Wasze dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy niezwłocznie poinformować najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

– w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka,przedszkola lub szkoły, rodzicom dziecka do 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

– sprawdzajcie na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Z poważaniem,
Artur Chmieliński
dyrektor szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *