Kwiecień – miesiąc świadomości spektrum autyzmu

W kwietniu temat autyzmu poruszano podczas różnych zajęć m.in. w czasie treningu umiejętności społecznych, zajęć z zakresu komunikacji oraz warsztatów z psychologiem przeprowadzonych we wszystkich klasach. 🧠🤓

Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę – dowiedzieć się czym jest spektrum autyzmu 👤, zmierzyć się z faktami i mitami na temat autyzmu🗣️ oraz zdobyć informacje na temat ogólnego funkcjonowania osób ze spektrum i możliwych metod ich wspierania w życiu codziennym. 👥🫂

Prowadziliśmy również akcje #kolorowepiątki. 🎉 W kwietniu ten dzień w naszej szkole był szczególnie barwny – staraliśmy się przychodzić ubrani na kolorowo, by pokazać, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy. 🏅😌

W zeszłym tygodniu odbył się również wśród uczniów wszystkich klas quiz podsumowujący wiedzę na temat spektrum autyzmu 📃🖊️

Wyniki quizu:
1 miejsce Maks i Zuzanna kl. VIII 👏🏼🥇
2 miejsce Kacper kl. V 👏🏼🥈
3 miejsce Wiktoria kl. VI 👏🏼🥉

Wśród młodszych klas:
1 miejsce Pola kl. II 👏🏼🥇
2 miejsce Franek i Wiktoria kl. II 👏🏼🥈
3 miejsce Dominika i Wojtek kl. II 👏🏼🥉

Wyniki konkursu plastycznego “Spektrum”:

1 miejsce (kl. 1-3) Dominika 👏🏼🥇
🏅Klasy 4-8:
1 miejsce: Igor, kl. IV 👏🏼🥇
2 miejsce: Ada, kl. IV 👏🏼🥈
3 miejsce: Jan, kl. IV 👏🏼🥉

Wyróżnienie:
Wiktoria, kl. V oraz Kacper z kl. V👏🏼👏🏼👏🏼

Gratulujemy wszystkim uczestnikom – spisaliście się wspaniale!🎊

Wspaniałym podsumowaniem bieżącego miesiąca jest praca widoczna na zdjęciu przygotowana wspólnie przez naszych uczniów podczas zajęć z terapii ręki. 👏